Sewilla co warto zobaczyć?

Wybitne rezydencje

Żeby dodać coś więcej do zwiedzania w Sewilli, proponuję Tobie opcje domy-pałace, najważniejszy jest Dom Piłata i Pałac Dueńas. Są to ukryte perełki, można je zobaczyć bez wielkich tłumów, co pozwoli wyobrazić sobie jak mieszkała szlachta nawet do niedawna.

DOM PIŁATA: najlepszy egzemplarz budynku szlacheckiego w Andaluzji. Jego szeroka historia zaczęła się w XVw. przy zakupu pierwszego budynku przez Księcia z Alcala. Różne rozszerzenia i przebudowy pozwoliły złączenie różnych stylów architektonicznych, chociaż ten pałac był pierwszy który wprowadził innowacje Renesansowe. Posiada niesamowitą kolekcję rzeźb rzymskich w całym pałacu i jest przykładem typowych domów andaluzyjskich z wewnętrznym ogrodem, chociaż tak naprawdę to jest pałac a nie dom, więc ma 2 ogrody. Obecnie dalej jest w rękach szlacheckiej rodziny Medinacelli, jedna z najważniejszych arystokratycznych rodzin w Hiszpanii.

PAŁC DUEŃAS: dom Księżnej Alby wraz z pałacem Liria w Madrycie, były ulubione rezydencje Księżnej (kobieta z największą ilością tytułów szlacheckich na świecie). Pałac pełen dzieł sztuki i przedmiotów osobistych, gotyk i mudejar ozdabiają jego wnętrza, także niesamowita kolekcja gobelin. Ogrody i dziedzińce są pełne zapachów które pochodzą z różnych roślin, a jego bogata historia która pochodzi z XV w. mówi nam jak ważna jest ta rezydencja.
Mury tego pałacu były świadkiem obecnością ważnych osób jak Antonio Machado (pisarz) czy Grace Kelly, również pomiędzy tymi murami księżna przeżyła najbardziej radosne momenty swojego życia. Była wielką miłośniczką Sewilli, ich ludzi, kultury i jej “sztuki”, wniosła różne pozytywne zmiany do tego miasta i dalej jest bardzo mile wspominana przez sewilijczyków. Dostała tytuł Honorowego Obywatela Andaluzji i powiedziała że jest to jedyny tytuł który najbardziej ją obchodzi. Pozwól żebym Tobie towarzyszyła w odkryciu tego pałacu i dowiesz się o nie jednej plotce.

Czas zwiedzania: około 1 godz. każdy Pałac

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.