Sewilla co warto zobaczyć?

Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej

Trasa na wolnym powietrzu która biegnie przez szerokie aleje, wielkie place i imponujące budynki, wszystko w gęstej i egzotycznej roślinności; romantyczne stawy, relaksujące zakątki, pozwolą że nawet nie zauważysz że jesteś w dużym mieście, ale zostawi wspaniały ślad z twojego pobytu w Sewilli.
Różne style architektoniczne są przedstawione na budynkach w Sewilli, specjalne wyróżnienie ma regionalizm, ten co przemienił miasto na Wystawę Iberoamerykańską w 1929. Dzięki tej trasie zobaczysz najważniejsze okazy z tej budowli. Najpierw zobaczymy jeden z symboli Sewilli, Plac Hiszpański, który znajduje się na terenie Parku Maria Luisa. Przejście przez ten park, chociaż mógł by się nazywać ogród botaniczny ponieważ ma ponad 100 gatunków drzew pochodzących z różnych zakątków świata, zaprowadzi nas na Plac Ameryki, następny symbol Wystawy Iberoamerykańskiej. Podczas spaceru dowiesz się co oznaczyła ta wystawa dla miasta i jak się odbyła taka wielka impreza w tamtych czasach.
Nawet spacer w sierpniu w tej części miasta ochłodzi Cię i pozwoli poznać głębiej Sewille. 
Następnie zobaczymy zachowane do dziś pawilony krajów które wzięły udział w tej wystawie.
Zakończymy trasę przy starej Królewskiej Fabryce Tytoniu, miejsce inspiracji historii najsłynniejszej  cyganki na świecie, Carmen.

Czas zwiedzania: około 2 godz.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.