Sewilla co warto zobaczyć?

Dzielnice z zapachem tradycji

Sevilla jest miastem zabytkowym, imponującym i niezwykłym. Ale nie poczujesz prawdziwej Sewilli jak nie poznasz tradycji, typowych dzielnic i charakteru ludzi. Spacer po dzielnicy El Arenal i Triany pomoże Tobie zrozumieć lepiej to miasto. Każda dzielnica ma swój charakter, każda jest na jednym brzegu rzeki i obydwie są ściśle połączone z historią Guadalquivir, bo przecież co by było z Sewilli bez Guadalquivir?

EL ARENAL: spacerując po tej dzielnicy odkryjesz symbole Sewilli jak Złotą Wieżę, wieża obronna która była wybudowana za czasów muzułmańskich. Poznasz przeszłość portową tej dzielnicy i budowle które pozostały po tamtych czasach. Poznasz kulturę byków, tak ważną w tym mieście i oczywiście zobaczymy arenę, która wynurza się majestatycznie, otoczona pomnikami słynnych torreadorów. Szeroka promenada, z bogatą roślinnością, pozwoli nam podziwiać piękny widok na Triane, ale zanim do niej dojdziemy, przejdziemy przez najsłynniejszy most w tym mieście, most Isabel II, chociaż wszyscy znają go jako most Triany.

TRIANA: jedno miasto, dwa światy: Sewilla i Triana. Wielmożny charakter zostaje w centrum, tutaj oddychamy bardziej autentycznym charakterem, ponieważ stąd pochodzili marynarze którzy wzięli udział w przygodzie odkrycia Nowego Świata, w tej dzielnicy znajdowały się fabryki miasta, tutaj powstały korzenie flamenco, to jest dzielnica garncarzy…tutaj znajdziemy wyrażenie esencji i “sewilijską sztukę”.
Spacerując po Trianie odkryję Tobie ukochane miejsca dla ludzi z Triany, zobaczysz gdzie robią zakupy albo które bractwa najbardziej lubią. Ceramika będzie obecna przez cały spacer, zobaczymy też warsztaty rzemieślników które na dzień dzisiejszy jeszcze działają.
Nie możesz ominąć tego zanurzenia w najbardziej autentyczną część miasta, zawsze z Moniką, twój oficjalny przewodnik po Sewilli.

Czas zwiedzania: około 2 godz.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.