Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /main_libs/pagesController.php on line 20
Sewilla co warto zobaczyć? Atrakcje i zwiedzanie Sewilli - Monika Ferlewicz

Sewilla co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Sewilli

Zbiór atrakcji, jakie Sewilla ma do zaoferowania, jest bardzo szeroki. Aby mieć pewność, że nie umknie Ci żadna perła tego pięknego miasta, skorzystaj z mojej oferty licznych wycieczek. Pokażę Ci, nie tylko w tradycyjny sposób zabytki architektoniczne miasta, ale także jego kulturę, barwy oraz to, co w nim jest specyficzne, np. Targ Kwietniowy czy Święta Wielkanocne. Zwiedzanie Sewilli będzie niezwykle przyjemne, pełne doznań i wrażeń, dzięki którym na długo zapamiętasz, to co zobaczysz. Poznaj atrakcje Sewilli u boku osoby, która autentycznie kocha to miasto i czuje jego puls.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Co warto wiedzieć o Sewilli?

Sewilla, to miasto położone w południowej Hiszpanii. Jest stolicą autonomicznego regionu Andaluzji. Powstało wiele lat przed naszą erą. Najpierw było rządzone przez Tartessyjczyków, następnie Fenicjan, Kartagińczyków. Jeszcze przed naszą erą Sewilla została zdobyta przez Cezara, a potem przez Wizygotów i Maurów. Dzięki temu jej architektura jest niezwykle różnorodna i ciekawa. Położenie geograficzne miasta i całego regionu sprawia, że temperatura latem przekracza nawet 40 stopni Celsjusza, natomiast zima jest łagodna i przyjemna, chociaż czasem deszczowa.

Sewilla co warto zobaczyć?

Odpowiedzi na pytanie, co warto zobaczyć w Sewilli mogą być dziesiątki. Proponuję zwiedzanie tradycyjne - obejmujące zabytki i znane obiekty, ale również spacery po mieście w poszukiwaniu niematerialnego dziedzictwa kulturowego - z uwzględnieniem muzyki, kulinariów, a także charakterystycznych zapachów. Na pewno warto poznać to, co związane z wyrazistą i barwną kulturą, a więc musisz zobaczyć spektakl flamenco. W tym celu możesz wybrać się do muzeum na specjalnie przygotowany spektakl, do La Carboneria lub do jednego z barów w pobliżu katedry. Wielu turystów przyjeżdża do miasta specjalnie w trakcie Wielkiego Tygodnia (Semana Santa). Każdego dnia odbywa się inna procesja z charakterystycznymi strojami uczestników. Na wiosnę odbywa się także Feria de Abril, której główną atrakcją są walki byków na arenie. Podczas świętowania mieszkańcy wychodzą na ulicę w historycznych strojach.

Największe atrakcje - Sewilla co warto zobaczyć?

Będąc w Sewilli, koniecznie trzeba zobaczyć i doświadczyć takich miejsc jak:

  • Alkazar - to wizytówka miasta, która - niczym za dotknięciem magicznej różdżki - przenosi do świata z Baśni Tysiąca i Jednej nocy. Ten wspaniały zespół pałacowy sięga początkami XI wieku, ale najbardziej zachwycające części to spuścizna króla Piotra I Okrutnego, który żył w XIV wieku i zafascynowany kulturą arabską, zatrudnił do budowy pałacu najsłynniejszych architektów stylu mudejar. Sam kompleks pałacowy robi oszałamiające wrażenie, a efekt dopełniają przepiękne ogrody, które roztaczają się wokół. Alkazar zyskał jeszcze większą popularność po tym, jak część scen do serialu Gra o Tron, została nakręcona właśnie tutaj.
  • Katedra Najświętszej Marii Panny - to jeden z największych i najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, a zarazem miejsce pochówku Krzysztofa Kolumba. Tu większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Sewilli. Wspaniała dzwonnica katedry la Giralda jest widoczna z niemal każdego miejsca Sewilli, dlatego stanowi punkt orientacyjny, zarówno dla mieszkańców, jak i przybyszów. Ze szczytu dzwonnicy rozpościera się wspaniały widok na miasto, a wewnątrz olbrzymiego budynku można poczuć się lekko zagubionym. Obiekt ten jest swoistym symbolem, który w założeniu miał łączyć Stary Świat z Nowym, wszak powstał z funduszy pozyskanych po wyprawie Kolumba na zachodnią półkulę.
  • Ratusz (Ayuntamiento de Sevilla) - to imponująca renesansowa budowla, w której wnętrzach można zobaczyć bogactwo obrazów, mebli i innych historycznych eksponatów.
  • Torre del Oro (Złota wieża) - pozostałość po XII-wiecznym muzułmańskim systemie fortyfikacji miasta. Choć dziś budowla nie jest złota, podobno w przeszłości była pokryta wykonanymi ze złota płytkami azulejos. W czasach zamorskich podróży przechowywano również w niej złoto złupione w koloniach. Obecnie mieści się w niej muzeum poświęcone mapom morskim i zabytkom.
  • Metropol Parasol - wzniesiona w 2011 roku drewniana konstrukcja, do dziś wzbudza kontrowersje wśród sewilczyków. To niewątpliwie najlepsze miejsce, z którego można podziwiać zachody słońca nad Sewillą.
  • Plac Hiszpański - to wzniesiona w latach 20. XX wieku budowla, w której przeplatają się różne style (renesansowy, barokowy, mauretański). W tym miejscu często odbywają się spontaniczne pokazy muzyki i tańca flamenco, ku uciesze turystów odwiedzających to miejsce.
  • Dom Piłata - to kompleks pałacowy z XV/XVI wieku, którego architektura jest mieszanką stylów włoskiego renesansu i hiszpańskiego mudéjar. Zachwyca bogactwem płytek azulejo, otwartymi dziedzińcami, rzeźbami oraz czarującymi ogrodami. Tu można poczuć, jak żyli najbogatsi mieszkańcy Sewilli w dawnych czasach.
  • Nabrzeże rzeki Gwadalkiwir – rozwój miasta był ściśle związany z rzeką Gwadalkiwir. Tu powstał port, z którego transportowano dobra na cały ówczesny świat. Dla mieszkańców i turystów zagospodarowano wschodnie wybrzeże rzeki, które jest doskonałym miejscem na spacer i obserwację zachodu słońca. Wzdłuż promenady mieszczą się liczne knajpki, które pozwalają nieco odpocząć od miejskiego zgiełku.
  • Triana - niegdyś osobne miasteczko, dziś część Sewilli połączona z centrum Mostem Izabelli II. Tu znajduje się wspaniały targ, w którym można poczuć oryginalny andaluzyjski klimat.
  • Judería - dawna dzielnica żydowska, w której czuć niepowtarzalną atmosferę. Wąskie uliczki, małe place, dziedzińce w stylu arabskim oraz niezliczone knajpki tworzą specyficzną mieszankę, której trzeba doświadczyć.

Co warto zobaczyć w Sewilli - niematerialne dziedzictwo

Aby poczuć się jak prawdziwy sewilczyk, trzeba przeżyć jedno wydarzenie dokładnie tak, jak robią to mieszkańcy miasta. Święta oraz przeżycia, w których po prostu trzeba wziąć udział:

Spektakl flamenco - flamenco to zjawisko kulturowe związane z folklorem andaluzyjskich Romów, które nie pozostawia obojętnym, dogłębnie wzrusza. Podczas spektaklu można przeżyć całe spectrum uczuć, poczuć ból, smutek, ale również radość. W Sewilli kryje się wiele miejsc, w których można zobaczyć spektakle flamenco. Z przyjemnością wskażę ci, gdzie warto iść i pomogę w rezerwacji biletów.

Targ Kwietniowy - wydarzenie, które odbywa się dwa tygodnie po Wielkanocy. Miasto stroi się w kwiaty, a kobiety przywdziewają tradycyjne suknie. Jeśli masz ochotę poczuć się jak sewilka, pomogę wypożyczyć stosowny strój.

Wielki Tydzień - to bogate w symbolikę pasyjną tradycje, wśród których najsłynniejsze są pochody organizowane przez religijne bractwa. Zobaczenie procesji, a zrozumienie jej znaczenia to zupełnie coś innego. Wydarzenie wzbudza emocje, zarówno wśród osób wierzących, jak i niewierzących.

Degustacja win oraz kuchni andaluzyjskiej - udaj się do miejsc, w których są mieszkańcy, poznaj sekrety najlepszych szefów kuchni i producentów szynek, alkoholi, serów…

Atrakcje Sewilli na tym się nie kończą - to dopiero początek. Gwarantuję ci, że jeśli raz przyjedziesz do tego miasta, będziesz chciał wracać i odkrywać je na nowo.

Zwiedzanie Sewilli - kiedy warto przyjechać?

Sewilla leży w śródziemnomorskim klimacie, dlatego od przełomu marca do końca października będzie odpowiedni moment, by odwiedzić stolicę Andaluzji. Jednocześnie należy pamiętać, że latem jest tu naprawdę upalnie, a temperatury mogą przekraczać 40 stopni. Na wielbicieli podróży poza sezonem czeka niespodzianka - od lutego do marca wszędzie kwitną pomarańcze, a ich zapach jest naprawdę intensywny i unosi się w całym mieście. Robi to naprawdę niesamowite wrażenie.

Atrakcje Sewilli z przewodnikiem

Zapraszam do wspólnego zwiedzania i odkrywania tajemnic Sewilli. Podczas jednodniowych lub kilkugodzinnych wycieczek, poznasz zakamarki oraz największe atrakcje miasta. W zależności od tego, co cię interesuje, maksymalnie owocnie spędzimy czas. Napisz do mnie, byśmy mogli wspólnie zaplanować idealną wycieczkę.

"Mam duszę schwytaną w Sewilli, od kiedy się tutaj urodziłem
I dzisiaj boli mnie, moje kochanie, że mnie prosisz,
Żebym zrezygnował z Sewilli dla Ciebie.
Mój los jest napisany na brzegu Guadalquivir,
Jak mogę myśleć że w innym mieście,
Jak wyjdę na ulicę nie będę widzieć Giraldy która wspina się
Po wapnianych białych dachach.
Poproś mnie, poproś żebym zerwał księżyc dla Ciebie,
Żebym przyniósł perły z morza
Ale nigdy żebym zmnienił Sewille na inne miasto."

Sevillana (Cautivo en Sevilla J.S. Morales )

Zobacz koniecznie
Zobacz koniecznie

Alcázar i ogrody, katedra z dzwonnicą, dzielnica żydowska...

Czas: około 3 godz., Cena od 120€

Pełny opis wycieczki
Dzielnice z zapachem tradycji
Dzielnice z zapachem tradycji

Złota Wieża, Arena z zewnątrz, ulice i most w dzielnicy Triana..

Czas: około 2 godz., Cena od 80€

Pełny opis wycieczki
Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej
Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej

Plac Hiszpański, park Maria Luisa, Plac Ameryki, pawilony, stara fabryka tytoniu...

Czas: około 2 godz., Cena od 80€

Pełny opis wycieczki
Wybitne rezydencje
Wybitne rezydencje

Dom Piłata lub Pałac Księżnej Alba...

Czas: około 1 godz., Cena 50€ każdy pałac

Pełny opis wycieczki

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.