Coś innego w Sewilli

ZWIEDZANIE W OTWARTYCH PRZESTRZENIACH

WYSTAWA ŚWIATOWA Z 1992: jak chcesz oddalić się od wąskich ulic, od ludzi i od szumu miasta, to jest wspaniała opcja żeby poznać tą spokojną część miasta z przewodnikiem, która zalicza się też jako atrakcja Sewilli. Cała trasa jest na wolnym powietrzu i w otwartych przestrzeniach.
Na około starego klasztoru Kartuzów ( dzisiejsze Muzeum Sztuki Nowoczesnej) powstała na powieżchni 215 hektarów Wystawa Światowa w 1992r., odbyła się jako uroczystość piątej rocznicy odkrycia Ameryki. Zobaczymy niektóre pawilony krajów które brały udział i zachowały się na dzień dzisiejszy, makietę rakiety Arian 4 albo Kule Bioklimatyczną. Przejdziemy przez najbardziej ciekawe miejsca i omówimy co znaczyła ta wystawa dla Sewilli, nie zapominając o Kurro, maskotka tej wystawy, jest dalej widoczna w różnych miejscach tego miasta. Będziemy oczywiście rozmawiać o klasztorze, jego historia pochodzi z XIII w., gościł różnych królów i ważne osoby jak Krzysztofa Kolumba między innymi.
Odkryj tą atrakcje Sewilli, ciekawa dla starszych i dla dzieci.

Czas zwiedzania: około 2 godz.
Możliwość zwiedzania rowerowego. Zapytaj się.

RZYMSKIE RUINY ITÁLICA: tylko 10km od Sewilli znajdują się rzymskie ruiny Itálica, pierwsze miasto rzymskie wybudowane na Półwyspie Iberyjskim w roku 206 p.n.e. Odzyskane mozaiki mówią nam jak bogate były domy, ruiny archeologiczne opowiadają jak wielkie były świątynie, termy albo jak skomplikowana była sieć kanalizacji. Możemy wyobrazić sobie bardzo łatwo wielkość ulic, przez olbrzymie posągi usytuowane w strategicznych punktach, drogi w niektórych miejscach miały aż 16m szerokości, także na terenie tych ruin nie ma problemu z przestrzenią żeby spokojnie spacerować z wielką odległością pomiędzy ludźmi.
Najważniejszy punkt jest amfiteatr, który miał pojemność na 25.000 osób, jeden z największych amfiteatrów rzymskich na świecie, to nam wskazuje jak ważne było to miasto.
Pozwól mi żebym Tobie pokazała najbardziej ciekawe miejsca na terenie tych ruin i wraz ze znajomością obyczajów rzymskich, poznasz dużo codziennych rzeczy które odziedziczyliśmy po nich.

Czas zwiedzania: okolo 2 godziny
Transport: pomogę z rezerwacją według Twoich potrzeb

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.