Coś innego w Sewilli

ŚWIĘTA WIELKANOCNE I TARG KWIETNIOWY

Sewilla słynie z różnych uroczystości, ale najważniejsze swięta to są Święta Wielkanocne i Feria de Abril-Targ Kwietniowy. Przeżyj jak prawdziwy sewilijczyk przynajmniej jedno z nich i poczujesz że Twoja znajomość kultury tego miasta całkowicie się zmieniła. 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE: a tak dokładnie Wielki Tydzień, to jest najważniejsze święto religijne w Sewilli. Ta tradycja pochodzi z XVI w., jednak w chwili obecnej inaczej ona wygląda. Sewilijczycy bardzo przeżywają to święto i chociaż nie wszyscy uczestniczą jako pokutnicy w procesjach, każdy musi zobaczyć swoje ulubione bractwo.
Zobaczyć procesję i być tylko obserwatorem to jedno, a zrozumieć co się dzieje, poznać trochę historii danego bractwa, specjalne słownictwo, tradycje…to całkowicie coś innego. Pozwól żebym Tobie towarzyszyła i nie spojrzysz nigdy więcej na procesje w ten sam sposób. Bo czy jesteś wierzący czy nie, emocje są takie same.

Czas zwiedzania: około 2 godz.(max. 4 osoby)

TARG KWIETNIOWY: dwa tygodnie po Świętach Wielkanocnych jest kolej na następne wielkie święto w Sewilli: Feria de Abril "Targ Kwietniowy". Miasto stroi się w rożne kolory i zapachy, odbywają się najważniejsze korridy z całego roku, kobiety przybywają na uroczystość w spaniałych sukniach regionalnych, a konie pięknie ozdobione, spacerują dumnie po ulicach. Będąc w środku w jednym z namiotów i popijając "rebuhito" -typowe picie z tego święta-, opowiem jak powstał ten targ, zwyczaje i tradycje tego święta. A dla Pań jest możliwość wynajęcia pięknej sukni, żeby poczuć się jakby była stąd. Proszę powiedz mi tylko o tej opcji i pomogę bez problemu załatwić taką suknie.

Czas zwiedzania: około 2 godz. (max. 4 osoby)

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.