Atrakcje Andaluzji

RONDA

Ronda

Człowiek łączy się z naturą żeby stworzyć miasto w fascynującym otoczeniu, widok na góry, wąwozy, winnice, gaje oliwkowe, białe domy położone nad przepaścią…są to obrazy prawie fikcyjne ale stają się rzeczywistością w jednym mieście, w Rondzie, bo Ronda jest wymarzonym miastem.
Spacerując z najlepszymi widokami poznasz bogatą historię tego miasta. Fenicjanie, rzymianie, dołączyli się do niej i oczywiście muzułmanie zostawili wielki ślad na wyglądzie ulic czy w różnych konstrukcjach jak mihrab który pozostał z meczetu, na dzień dzisiejszy znajduje się w kościele Św. Marii.
Świat byka w tym mieście jest bardzo ważny, jak mówi pisarz José Bergamín “Sztuka torreadorów jest piękna, ponieważ została stworzona przez Sewille i Ronde”. Tutaj urodzili się niektórzy z najważniejszych torreadorów z Hiszpanii, i znajduje se jedna z najstarszych i monumentalnych aren.
W spacerze po Rondzie nie ominiemy symbol tego miasta, Nowy Most, z którego zdobędziesz najlepsze widoki.
Nie możesz opuścić Rondy i nie spróbować serów i wina wytrawnego, chociaż mówi się że ten zestaw nie pasuje, ale tutaj trzeba zrobić wyjątek. Pozwól żebym dały Ci kilka wskazówek.
Opowieści o bandoleros (rozbójnikach, jak Robin Hood) i piękne położenie miasta, przyciągnęło nie jednego anglika za czasów romantycznych, XIXw., jestem pewna ze Ty też poczujesz tą atrakcje.

Według Twoich potrzeb przedstawię możliwości zwiedzania i opcje transportu.

 

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.