Atrakcje Andaluzji

KORDOBA

Kordoba

Jak tylko wjeżdżamy do Kordoby wita nas most rzymski, ale nie tylko Rzymianie zostawili tutaj niesamowity spadek, muzułmanie doprowadzili to miasto do jego najlepszego momentu, w ciągu pięciu wieków zamienili Kordobę w jedną z najważniejszych miast na świecie dzięki rozwoju kulturalnym i handlowym. 
W przebiegu naszego spaceru po starej medynie, ulice które przeniosą Cię do przeszłości ponieważ ich wygląd mało się zmienił, poznasz jaka była stolica Al-Andalus w Xw., Złoty Wiek Kordoby, jak wyglądało współżycie pomiędzy żydami, chrześcijanami i muzułmanami i to co odziedziczyliśmy za tamtych czasów.
Zwiedzanie Meczetu-Katedry w Kordobie nie zostanie dla Ciebie obojętne ponieważ jest to konstrukcja która jest unikatem na świecie, jest skomplikowana i wątpliwa, dlatego też posiada enigmatyczną piękność. Z części muzułmańskiej musisz koniecznie zobaczyć las kolumn i bogaty mihrab, a z chrześcijańskiej części wysokość skrzyżowania naw wybudowana w stylu renesansowym albo detale z barokowego churu.
Dzielnica żydowska posiada jedyną synagogę zachowaną w Andaluzji, a jej uliczki mają pełno urokliwych zakątków.
Nie możemy zapomnieć o patios gdzie zakochasz się w ich kwiatach, w krzesłach zrobionych z pałek wodnych albo w glinianych dzbanach używanych do picia wody. Ale miasto oferuje o wiele więcej, placyki z budynkami z XVw., piękne kościoły, szlacheckie domy…
Obowiązkowy jest postój na regionalne dania jak salmorejo albo potrawa za czasów muzułmańskich jak bakłażan smażony z miodem.
Rzemiosło srebra i skóry jest bardzo ważne w tym mieście, pochodzi z okresu Kalifalnego.
Odkryj Kordobę w atrakcyjny sposób z Moniką, twój przewodnik po Andaluzji.

Według Twoich potrzeb przedstawię możliwości zwiedzania i opcje transportu.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.