Atrakcje Andaluzji

KADYKS I JEREZ

Kadyks i Jerez

CÁDIZ: atrakcje Andaluzji są różne, ale musisz koniecznie dodać Kadyks do Twojego zwiedzania ponieważ poczuć wspaniałą atmosferę która panuje w tym nadmorskim mieście jest obowiązkowe. 
Położone w strategicznym miejscu, Kadyks rozwinął się dzięki osiedleniu różnych kultur. Fenicjanie juz wykorzystali zatokę Kadyksu jako port ale główny rozwój nadszedł z odkryciem Ameryki kiedy to miasto przemieniło się w jedno z najbogatszych w XVIIIw.
Tutaj nie brakuje różnych opowieści o piratach, o wielkich fortunach i szczególnie jak Kadyks przeszedł do historii ponieważ tutaj została podpisana pierwsza Konstytucja Hiszpańska.
Zwiedzanie Andaluzji napewno Cię zachwyciło, ale Kadyks ma swoją specyficzną tożsamość, a nawet ma wiele stron: ta co przypomina Hawanę, ta szlachecka (burżuazyjne domy mówią o bogatej przeszłości), ta portowa (miasto które żyje morzem) i ta co najbardziej mi się podoba, strona zrelaksowana. Dobra atmosfera jest osiągnięta  przez wspaniałą temperaturę która jest prawie przez cały rok, prez dobry humor ludzi, spokojny styl życia i przez najlepsze jedzenie z całego świata (tuńczyk, placki z krewetkami, ostrygi…) i oczywiście przez wspaniałe wino. Znajdziesz tutaj twój mały raj.
Pozwól mi być twoim przewodnikiem po Kadyksie i pokazać Tobie te różne strony, katedrę, najpopularniejszą plaże (la Caleta), ogrody i ciekawe uliczki.

JEREZ: katedra barokowa, konstrukcje renesansowe, bogate fasady pałaców, konie czystej rasy hiszpańskiej… to wszystko znajdziesz w Jerez, chociaż główną rolę ma wino. Sherry, wino które jest wyjątkowe, zaczęło się eksportować za czasów rzymian, ale zostało rozreklamowany przez anglików najpierw w XVIw. a potem w XIX. Historia tego miasta jest połączona z sherry, także nie możesz ominąć odwiedzenia przynajmniej jednej bodegi (winiarni) żeby poznać specyficzną produkcję a także odmiany tego wina. Dowiesz się też jego bogatą historię, ale zawsze przed degustacją.

Według Twoich potrzeb przedstawię możliwości zwiedzania i opcje transportu.

 

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.